ZŠ Habrmanova ZŠ Habrmanova Logo

Exkurze do Německa

Letos jsme se opět po dvou letech vydali na exkurzi do německy mluvící země, tentokrát jsme zvolili jednu ze spolkových republik Německa – Sasko.

Ve čtvrtek 21. září 2017 jsme se v časných ranních hodinách vypravili na sever. Naším cílem bylo středověké centrum Horní Lužice – město Budyšín, jinak také zvané „Město věží“ nebo „Město hořčice“. Na mapě Německa ho najdete pod názvem Bautzen. Prohlédli jsme si historické centrum, obdivovali jsme středověké uličky, věže a brány, prošli jsme tržiště a porovnávali jsme dvojí názvy – v němčině a v lužické srbštině.

Další naší zastávkou byla Kleinwelka. Nejprve jsme navštívili Saurierpark. Na atraktivních stanovištích jsme se ponořili do světa v době, kdy ještě žádný z kontinentů nevypadal tak, jak jej dnes známe, kdy dinosauři ovládali zemi, moře i vzduch. Kromě poučení jsme se i pobavili na skluzavkách, lezecké stěně, lanovém centru apod. A abychom z pekelného soustředění nevyšli, pokračovali jsme do Irrgarten – bludiště ze živých plotů, kde se některé tříčlenné hlídky motaly jako pověstní Maďaři v kukuřici. Po zdolání cíle pak ještě pokračovaly v dalších bludištích plněním úkolů a nakonec ohromnou skluzavkou celý areál opustily.

Více najdete ve fotogalerii.

Kontaktní informace

Základní informace

ZŠ Habrmanova
Habrmanova 130/12
500 02 Hradec Králové
IČO: 691 723 66

Základní informace

+420 495 538 341

DALŠÍ KONTAKTY

Fotografie školy