ZŠ Habrmanova ZŠ Habrmanova Logo

Již po druhé se na naší škole konal projekt Edison, který je realizován studenty řízenou organizací AIESEC v Hradci Králové. 

V neděli 10.9. 2017 přijelo na nádraží 6 anglicky mluvících stážistů z různých zemí (Španělska, Alžírska, Mexika, Srbska, Pakistánu a  Turecka). Po krátkém přivítání odešli  do hostitelských rodin.

Celý týden  seznamovali žáky druhého stupně se svými zeměmi, jejich zvyky, tradičními tanci i oblečením. 

Ve středu probíhala v tělocvičně tzv. Global Village pro první stupeň, kdy mají stážisté své stánky s upomínkovými předměty svých zemí. Někteří dokonce uvařili ve svých hostitelských rodinách tradiční pokrmy pro děti.

V odpoledních hodinách byl pro stážisty připravený program: procházka Hradce s výstupem na Bílou věž, návštěva Ateliéru Pilař a planetária či výlet do Litomyšle.

Některé žáky devátého ročníku mrzelo, že bylo pro malý zájem žáků zrušeno sportovní odpoledne, tak si sami zorganizovali ještě jednu procházku Hradcem, aby strávili se stážisty více času a mohli se zdokonalovat ve své angličtině.

V pátek naši stážisté odjeli na výlet do Prahy a v neděli večer odjeli do Hořic, kde pokračovali na další základní škole.

Kontaktní informace

Základní informace

ZŠ Habrmanova
Habrmanova 130/12
500 02 Hradec Králové
IČO: 691 723 66

Základní informace

+420 495 538 341

DALŠÍ KONTAKTY

Fotografie školy